AnimeRankingi

Tytuły od których warto rozpocząć przygodę z anime!

Pewnie wielu z was szuka odpowiednich anime do rozpoczęcia swojej przygody z ryżowymi opowieściami. Niektórzy pewnie szukają jakichś tytułów, by polecić je znajomym. Tak czy siak, dobrze trafiliście! Mam dla was obiektywną listę, która przedstawi dobre anime dla każdego. Nie, nie będzie tu haremówek ;-; – (może poza pewnym wyjątkiem XD).


Mushoku Tensei: Isekai Ittara Honki Dasu

Mushoku Tensei

Mushoku Tensei to anime, które wywarło niemałe zaskoczenie w 2021 roku. Mógłbym je nazwać najlepszym tytułem roku, ale to by była subiektywna ocena. Obiektywnie seria jest na bardzo wysokim poziome, ale wielu może się nie spodobać „seksualizowanie dzieci”. Pewnie tym zwrotem już zraziłem do tego tytułu większość osób. Można mówić wiele o tym tytule, ale akurat największy jego zarzut jest łatwy do obrony. Historia dzieje się w świecie opartym o średniowieczną Europę, więc to, co przedstawia anime, jestem w stanie przypisać kulturze średniowiecza, która znacznie różniła się od obecnej.

Opis:
34-letni NEET zginął podczas ratowania nieznajomego z wypadku samochodowego i zostaje zreinkarnowany do świata magii jako noworodek – Rudeus Greyrat. Ze swoją wiedzą, doświadczeniem i żalami zachowanymi z poprzedniego życia, Rudeus przysięga sobie, że będzie wiódł spełnione życie i nie powtórzy błędów z przeszłości.

Więcej o Anime (Klik)

Sprawdź anime na:


Shinsekai yori

Shinsekai yori

Opis:
Przenieśmy się około tysiąc lat w przyszłość – poziom cywilizacyjny na Ziemi cofnął się w rozwoju, ludzie zaś żyją rozproszeni po świecie w małych społecznościach. Mieszkańcy tej ery posiadają moce psychiczne zwane “Juryoku” (jap. magiczna siła), które pozwalają im zmaterializować, co tylko sobie wyobrażą. Pod nieobecność zaawansowanych naukowo technologii, to właśnie na tej umiejętności polegają najbardziej.

Pewnego dnia dziewczyna o imieniu Saki, razem z przyjaciółmi znajduje poza miasteczkiem małego robota-archiwum, zawierającego zapiski dotyczące dawnej cywilizacji oraz historii ludzkości. Dzięki niemu nastolatki dowiadują się, że Juryoku została odkryta w XXI wieku, powodując wybuch wojny światowej pomiędzy osobami, które mogły z niej korzystać i tymi, którzy tej umiejętności nie posiadali. Użytkownicy mocy psychicznych zwyciężyli, co dało początek rządom pełnym uciśnień i terroru.

Kiedy jeden z mnichów dowiaduję się, iż dzieci zdobyły tę zakazaną wiedzę, podejmuje decyzję o zapieczętowaniu ich Juryoku. W czasie eskorty dzieci do sanktuarium w lesie spotykają ogromną, chodzącą na dwóch nogach mysz znaną jako Bakenezumi. Tak zostają zamieszani w brutalną wojnę, w której biorą udział rezydujące tam stworzenia.

Sprawdź anime na:


Steins;Gate

Steins Gate

Steins;Gate to tytuł, którego nie mogło tu zabraknąć. Nie znam lepszej produkcji o podróżach w czasie, czy to w anime, serialach, a nawet filmach. O czym dokładnie opowiada ta cudowna historia? Ciężko jednoznacznie określić, gdyż w serii jest tyle wątków, że trudno wymienić jakieś poszczególne.

Opis:
Głównym bohaterem jest młody wynalazca Okabe Rintarou, który przerobił swoje mieszkanie na amatorskie laboratorium. Wraz ze świetnie znającym się na komputerach Darou i pełniącą głównie rolę maskotki słodką Mayushi projektują tam mniej lub bardziej użyteczne gadżety. Akcja anime rozpoczyna się, gdy Okabe kończy pracę nad swoim najnowszym wynalazkiem – „Futurystycznym Gadżetem nr 8”.

Niestety okazuje się, iż wynalazek wciąż nie działa tak, jak powinien i eksperyment z jego użyciem nie przynosi spodziewanych efektów. Przypadek sprawia jednak, że poprzez „Futurystyczny Gadżet” Okabe wysyła w przeszłość SMS, zmieniając w ten sposób strukturę rzeczywistości zapobiegając śmierci pewnej osoby. Dalsze badania nad wynalazkiem przynoszą niespodziewane rezultaty, drużyna powiększa się, a na trop naszych bohaterów wpada niebezpieczna, światowa organizacja badawcza SERN.

Sprawdź anime na:


Shingeki no Kyojin

Shingeki no Kyojin

Atak Tytanów to animacja, która miała swą premierę w 2013 roku. Jest to tytuł, który podbił serca fanów poprzez skrywanie wielu tajemnic świata, które poznajemy dopiero po czasie. Można się zakochać w tytanach poprzez poznawanie świata wraz z głównymi bohaterami, którzy przeżywają wszystko na własnej skórze, układając po kolei elementy układanki.

Opis:
Trzy kręgi potężnych kamiennych murów. Zaledwie tyle, albo aż tyle, oddziela niedobitki cywilizacji od panoszących się po reszcie świata potężnych tytanów – humanoidalnych bestii przypominających obdartych ze skóry ludzi. Wyjątkowa siła i znaczna liczebność gigantów, w połączeniu ze zdolnością niemal natychmiastowej regeneracji dowolnych obrażeń sprawiają, że o wyrównanej walce nie może być mowy, nawet przy wykorzystaniu strzelb i armat.

Nieliczne ekspedycje przeciw potworom kończą się bez wyjątku znacznymi stratami. Nie dziwi więc powszechne przekonanie, że najlepiej jest siedzieć cicho i nie wychylać nosa poza obręb umocnień. Do czasu. Ponad stuletni okres spokoju i względnej stabilizacji przerywa pojawienie się tytana większego niż wszystkie dotychczas spotykane, który z łatwością burzy bramę zewnętrznego muru, torując drogę swoim mniejszym pobratymcom. Zaskoczona armia i straż miejska nie nadążają z ewakuacją zagrożonych terenów, a tym bardziej nie są w stanie powstrzymać nadchodzącej hordy.

Sprawdź anime na:


Yuukoku no Moriarty

Yuukoku no Moriarty

Yuukoku no Moriarty to anime opowiadające historię rywali Sherlocka Holmesa, rodziny Moriarty.

Opis:
Pod koniec XIX wieku Imperium Brytyjskie stało się światową potęgą. Ze względu na ścisłe rozwarstwienie klasowe, przeciętny obywatel ma niewielkie szanse, by z powodzeniem awansować na szczyt, gdzie panuje nad nimi wszystkimi nikczemna szlachta. William James Moriarty, drugi syn domu Moriarty, jest młodym profesorem matematyki, który od dziecka wykazywał się wielkim sprytem i intelektem. Wraz z braćmi Albertem i Louisem prowadzi proste życie szlacheckie. Poza szkołą William jest znanym prywatnym konsultantem, który chce rozwiązywać problemy każdego potrzebującego.

Produkcja ta jest przeznaczona dla osób lubiących anime z zagadkami i ich rozwiązywaniem. Jak lubisz produkcje o Sherlocku Holmesie, to anime jest zdecydowanie dla ciebie!

Sprawdź anime na:


Shigatsu wa Kimi no Uso

Shigatsu wa Kimi no Uso

Shigatsu wa Kimi no Uso to anime o muzyce, które potrafi złapać za serce.

Opis:
Arima Kousei to geniusz fortepianu. Od wczesnego dzieciństwa otrzymywał nauki od matki, co pozwoliło mu osiągnąć niespotykaną precyzję w graniu i wygrać wiele muzycznych konkursów w Japonii. Jednak wszystko uległo zmianie po śmierci jego matki i mentorki. Dręczony widmem jej surowej dyscypliny, Kousei przestał słyszeć własną grę i rzucił to zajęcie. Od tego czasu spędza swoje zwyczajne szkolne życie z przyjaciółmi: Tsubaki Sawabe oraz Ryoutą Watarim.

Pewnego kwietniowego dnia Kousei spotyka piękną dziewczynę, Kaori Miyazono, grającą na harmonijce klawiszowej w tamtejszym parku. Okazuje się, że to skrzypaczka, która przeniosła się do szkoły głównego bohatera. Chłopiec jest zauroczony jej beztroskim, naturalnym podejściem do muzyki, jak również samą osobą dziewczyny. Czy narodziny nowego uczucia pomogą przezwyciężyć mu własną słabość i wrócić do świata muzyki?

Anime chwyciło mnie za serce swoją historią i polecam je każdemu. Historia skrywa jeszcze więcej tajemnic, ale nie będę spoilerował, bo przy tym mi łezka pociekła.

Sprawdź anime na:


Dr. Stone

Dr. Stone

Zastanawiałeś się, co się stanie, jak wszyscy ludzie znikną z planety (w tym przypadku zmienią się w kamień)? Dr. Stone to historia chłopca, który przez tysiące lat był skamieliną, a teraz się przebudził i buduje cywilizację od zera.

Opis:
Pewnego koszmarnego dnia cała ludzkość zamieniła się w kamień. Wiele tysięcy lat później Taiju uwalnia się od petryfikacji i znajduje się w otoczeniu posągów. Sytuacja wygląda ponuro, dopóki nie napotyka swojego kochającego naukę przyjaciela – Senkuu! Razem planują odnowić cywilizację z potęgą nauki!

Więcej o Anime (Klik)

Sprawdź anime na:


Vinland Saga

Vinland Saga

Opis:
Przez tysiąc lat wikingowie dorobili się dość dużej renomy jako jedni z najbardziej brutalnych i silnych wojowników. Thorfinn, syn jednego z najlepszych wikińskich wojów, postanawia poświęcić swe dziecięce lata na morderczy trening, który ma przybliżyć młodego wojownika do jego celu, którego nie może porzucić i którego pożąda najbardziej na świecie. Jego cel sprawia, że musi wyruszyć w podróż. Robi to wszystko, by odszukać pewną osobę i… pozbawić ją głowy za zamordowanie jego ojca.

Więcej o Anime (Klik)

Sprawdź anime na:


Youjo Senki

Youjo Senki

Youjo Senki to NaziLoli w pełnej wersji, czyli odradzasz się w innym świecie opętanym wojną i by przetrwać pniesz się w szeregach wojska.

Opis:
Tanya Degurechaff w poprzednim życiu była świetnym japońskim pracownikiem. Socjopatką skupioną na rozwoju kariery w jednej z wielu korporacji. Teraz jest dziesięcioletnią dziewczynką o blond włosach i niebieskich oczach. Oprócz tego posiada stopień podporucznika w lotniczych magicznych siłach powietrznych, w których, pomimo młodego wieku, aktywnie służy, walcząc z wrogami Imperium. Cóż więc jest przyczyną jej nieszczęść? Otóż „Byt X”, który sam siebie nazywa bogiem. Istota ta ma wielką moc sprawczą i to ona przysparza Tanyi wszystkich kłopotów. Dziewczynka ma jednak swoje plany i cele w nowym świecie, niekoniecznie pokrywające się z tymi, które wybrał dla niej „Byt X”.

Sprawdź anime na:


Mam nadzieję, że przytoczone w tym artykule tytuły przypadną wam do gustu. Starałem się znaleźć tytuły jak najbardziej różnorodne, by każdy znalazł coś dla siebie.

Dziękuję jeszcze redaktorowi FireX’owi za cierpliwość podczas pisania tego artykułu (pisałem go 10 miesięcy).

Iksemte

Wyobraź sobie, że jesteś studentem i chcesz stworzyć coś od siebie dla polskiego community anime. Wpadłeś na pomysł wykupienia kiedyś użytkowanej domeny StrefaAnime i stworzyć bloga od fanów dla fanów. Prowadzę tego bloga już bardzo długo i jestem dumny z tego, co stworzyłem!

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments