AnimeRecenzje

Youjo Senki – nietypowy isekai!

Youjo Senki

Youjo Senki – wstęp

Głównym bohaterem anime Youjo Senki jest kierownik biura, którego poznajemy w pewnej nietypowej sytuacji, bowiem właśnie zwalnia jednego z pracowników, ale jeszcze nie wie, jakie będzie to niosło za sobą konsekwencje.

Teraz jest dziesięcioletnią dziewczynką o blond włosach i niebieskich oczach. Oprócz tego posiada stopień podporucznika w lotniczych magicznych siłach powietrznych, w których, pomimo młodego wieku, aktywnie służy, walcząc z wrogami Imperium. Cóż więc jest przyczyną jej nieszczęść? Otóż „Byt X”, który sam siebie nazywa Bogiem. Istota ta ma wielką moc sprawczą i to ona przysparza Tanyi wszystkich kłopotów. Dziewczynka ma jednak swoje plany i cele w nowym świecie, niekoniecznie pokrywające się z tymi, które wybrał dla niej Byt X.

W dalszej części recenzji skupię się na fabule, jednak ostrzegam już w tym miejscu, że mogą pojawić się lekkie spoilery dotyczące fabuły.

Zwiastun

Moje wrażenia

Tytuł dzieli fanów przez ukazanie dosyć brutalnego świata oraz nietypowego głównego bohatera. A nie, stój – został zisekaiowany i stał się dziewczynką. Jednak jego charakter nijak pasuje do słodkiego wyglądu Tanyi. Więc chyba prawidłowym określeniem byłoby bohaterki.

Historia anime umiejscowiona jest w alternatywnym świecie mniej więcej w okresie II wojny światowej, gdzie jednak nie przewodzi słynny malarz, a sam kraj nazywa się Imperium. Jednak jest coś, co odróżnia ten świat bardziej od naszego. Jest to istnienie osób, które mają dar nazywany magią. Jednak hola hola, nie jest to taka magia, jak każdy mógł sobie pomyśleć. Magia mogła być używana tylko dzięki klejnotom obliczeniowym, a sama nie jest tak spektakularna, jak zaklęcie eksplozji Megumin. Magia głównie służy do wzmocnienia pocisków z karabinów, latania i bariery, która broni cię przed ostrzałem.

Nasza główna bohaterka chcąc żyć w spokoju, postanawia dołączyć do armii Imperium. Niestety Byt X miał co do niej inne plany, więc zgodnie z wolą bożą wszystko pogmatwało się tak, że została wysłana na Front Rhine i walczy aż do kresu swoich sił, pozbywając się niewygodnych dla niej osób.


Postacie

Tanya von Degurechaff

Tanya von Degurechaff

Tanya von Degurechaff – jest naszą główną bohaterką, która we wcześniejszym życiu była jednym z najwyżej postawionych pracowników biura. Po zwolnieniu jednego z pracowników, ten postanowił się na niej zemścić i wepchnął ją pod nadjeżdżający pociąg metra (w poprzednim życiu była mężczyzną).


Byt X

Byt X

Byt X – jest bogiem, który przeniósł naszą główną bohaterkę, Tanyę, do świata objętego wojną, by się nawróciła i zaczęła wierzyć w Boga. Jednak nie wszystko idzie po jego myśli i rzuca naszej głównej postaci kłody pod nogi na każdym jej kroku, by było jej tak ciężko, aż w końcu zacznie wierzyć.


Viktoriya Ivanovna Serebryakov

Viktoriya Ivanovna Serebryakov

Viktoriya Ivanovna Serebryakov – jest jedną z głównych bohaterek anime Youjo Senki. Po powrocie z Frontu Rhine awansuje oraz dołącza do plutonu jako pomocniczka naszej głównej bohaterki, by pomóc jej w nikczemnym planie, jaki przygotowało dla nich dowództwo Imperium.


Erich von Rerugen

Erich von Rerugen

Erich von Rerugen – przełożony głównej bohaterki z działu Strategii. Jako jedyny uważa Tanyę za demona w skórze małej dziewczynki przez pewien incydent w akademii. Cały czas jest zszokowany raportami od naszej bohaterki i nie dowierza w to, co czyta. Mimo tego nie może też zaprzeczyć, że wydarzenia, które ona przewiduje, nie mogą się wydarzyć.


Podsumowanie

Anime jest pełne krwi oraz wybuchów i na pewno nie jest ono przeznaczone dla najmłodszych odbiorców. Jego położenia nie poprawia fakt, że główna bohaterka jest dość sadystyczna. Poruszane są niewygodne tematy polityczne, jak i moralne postępowanie, które praktycznie nie występuje. Zachowanie Imperium można porównać z czynami, których dopuszczała się III Rzesza.

Zarówno wizualnie, jak i dźwiękowo, anime wyróżnia się na tle pozostałych ukazaniem dosyć realistycznych realiów wojny, poza wyjątkiem magii, która jest ukazana w inny, bardzo wyróżniający się sposób na tle innych animacji z nią powiązanych.

Za niedługo, bo jeszcze w tym roku, ma wyjść 2 sezon, na który bardzo czekam i mam nadzieję, że nie będzie odstawał od poprzednich części tej serii.

Recenzja napisana dzięki wspierającemu, który zamówił na naszej stronie recenzję tej wspaniałej produkcji.
Więc musimy ci podziękować *Zeref* za wsparcie w tworzeniu naszej strony i urozmaiceniu naszej twórczości!

Opening

Aksemte

Oglądam Anime piszę i nagrywam tiktoki.

5 2 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments