AnimeCiekawostki i Teorie

One Piece – ekipa Słomkowych

Opis całej załogi słomkowych oraz ich towarzyszy.

Na przestrzeni ponad 20 lat przez załogę słomkowych przewinęło się wiele osób, które wiele wniosły do historii najlepszej pirackiej załogi na świecie. W poprzednim artykule opisałem już tzw. trzon załogi (link do artykułu – One Piece – wprowadzenie oraz jak go oglądać), więc jeżeli jeszcze go nie czytaliście, to zapraszam do zapoznania się z nim.

W tym artykule opiszę członków załogi / towarzyszy zwerbowanych przez Luffiego podczas podróży po Grand Line.

Lista Postaci

Oczywiście są to osoby, które podróżowały z Luffym trochę dłużej niż parę odcinków, więc nie pojawią się tu postacie występujące tylko w 1 ARC’u np. Rebecca lub członkowie Wielkiej Floty Słomkowego Kapelusza.

Nefertari Vivi

Vivi, czyli niebiesko włosa księżniczka z Alabasty, którą Słomkowi spotykają na samym początku przygody na Grand Line. Ma wielkie brązowe oczy oraz złote kolczyki w uszach. Początkowo poznajemy ją jako agentkę Baroque Works pod pseudonimem „Miss Wednesday„, później wyjawia Słomkowym, że tak naprawdę była szpiegiem mającym na celu zdetronizowanie Crocodile’a, który zawładnął jej krajem, lecz po pokonaniu uzurpatora Vivi postanowiła zostać w swoim kraju, by tam pomagać swoim poddanym.

Carue

Carue jest Kaczką bojową z Alabasty i towarzyszy Vivi od dzieciństwa. Jest rozmiarów strusia, nosi niebieską czapkę z goglami na głowie oraz beczułkę ze słomką na szyi. Jest niezwykle szybki oraz dzielny, ale i lekko głupkowaty. Vivi ceni go najbardziej na świecie i bardzo się o niego martwi.

Tony Tony Chopper

Chopper, czyli medyk załogi Luffiego. Jest reniferem, często mylonym z szopem, który zjadł Ludziowoc (Hito Hito no Mi model Human), przez co zyskał cechy człowieka. Chopper zawsze ma ubraną czapkę, spodenki, bluzkę oraz kamizelkę; jeden z jego rogów jest przyczepiony metalową obręczą. Jest bardzo naiwny i zawsze wierzy w historie Ussopa. Jego ulubiona potrawa to wata cukrowa. Chopper jest uważany za zwierzaka Słomkowych, co jest dużym błędem ze względu na jego bardzo wysokie uzdolnienia medyczne i chemiczne: wynalazł rumbble ball, która pozwala mu zmienić się w kilka niezwykle potężnych wcieleń poprzez zakłócenie jego diabelskiego owocu.

Nico Robin

Nico Robin, czyli archeolog załogi słomkowych. Jest bardzo szczupła, ma długie czarne włosy oraz przenikliwe błękitne oczy. Robin włada mocą Kwiatowocu (Hana Hana no Mi), który pozwala jej wytwarzać różne części jej ciała w dowolnym miejscu, jak również tworzyć jej kwiatowego klona. Robin posiada specyficzne poczucie humoru i jest jedną z nielicznych osób na świecie umiejących odczytać Poneglyphy, czyli tajemnicze kamienie rozsiane po świecie.

Franky

Franky, czyli cyborg oraz szkutnik/cieśla słomkowych. Najczęściej jest ubrany w same majtki i koszulę w palmy (zawsze rozpiętą). Jest również członkiem pervert-trio słomkowych. Franky miał okazję spotkać Gol D Roggera za młodu. Franky początkowo był człowiekiem, lecz po pewnym incydencie zmienił się w cyborga, a po przeskoku czasowym jeszcze bardziej się usprawnił i zmodyfikował. Początkowo Franky był wrogiem Luffiego, lecz po wydarzeniach z Enies Lobby i wybudowaniu Sunnego dołączył do Słomkowych (bo Luffy ukradł mu majtki).

Thousand Sunny

Sunny to następca Going Merry. Jest ogromnym statkiem bojowym zbudowanym przez Frankiego i innych szkutników z Water 7 (teoria głosi, że jest również pradawną bronią – Plutonem). Jest zasilany przez Colę, na wzór Frankiego, oraz posiada szereg usprawnień, jak np. Gaon cannon oraz system doków. Statek odziedziczył również duszka, czy też opiekuna statku po Going Merry i jest traktowany jako członek załogi (w filmie RED w sennym świecie przybrał postać mini lewka o wzroście Choppera).

Brook

Brook jest Trupem … Johohohooooo!!!!!!!!; tzn. kiedyś był człowiekiem, lecz po zjedzeniu Ożywowocu (Yomi Yomi no MI) po śmierci wrócił do swojego ciała, które dryfowało przez 50 lat po morzu. Brook jest chudy Johohohooooo!!!!!!!!, bo jest kościotrupem oraz jest bardzo wysoki. Posiada wielkie czarne afro oraz umie puszczać bąki i bekać Johohohooooo!!!!!!!!. Brook jest długo wyczekiwanym przez Luffiego muzykiem, który po dwuletnim przeskoku został gwiazda rockową. Nasz Kościotrup Johohohooooo!!!!!!!! jest niezwykle sprawnym szermierzem władającym zamrażającym ostrzem ukrytym w jego lasce. Należy również do pervert-trio załogi słomkowych Johohohooooo!!!!!!!!.

Kin’emon

Kin’emon jest samurajem z kraju Wano. Nosi kimono: z jednej strony pomarańczowe, z drugiej biało-czarne, ma krótką, ciemną brodę oraz czarne spięte w kok na szczycie głowy włosy. Kin’a poznajemy podczas przygody na Punk Hazard, gdzie został rozczłonkowany przez Law’a. Dzięki pomocy Słomkowych udaje się go poskładać i uratować. Dzięki temu, że Luffy zawiązuje sojusz z Law’em, który ma na celu pokonanie Kaido, Kin, którego celem jest powrót do Wano, dołącza do załogi. Kin włada mocą Ubraniowoca (Fuku Fuku no MI). Jest byłym wasalem Kozuki Odena, czyli Shoguna kraju Wano.

Kozuki Momonosuke

Momonosuke jest synem byłego Shoguna kraju Wano – Kozukiego Odena. Momonosuke ma krótkie czarne włosy wygolone na czubku głowy i zawiązane w kok z tyłu głowy, nosi różowe kimono przyozdobione kwiatami wiśni i brzoskwiniami. Momonosuke przez pomyłkę wsiadł na zły statek, przez co trafił na Punk Hazard jako obiekt eksperymentalny. Będąc głodnym, zjadł kopię diabelskiego owocu (Uo Uo no Mi model: Seiryu) pozostawioną przez Dr.Vegapunka, przez co zyskał moc zmieniania się w różowego smoka. Jako ciekawostkę pozwolę sobie dodać, że Momonosuke przyszedł na świat na statku Króla piratów Gol D Roggera.

Kurozumi Kanjuurou

Kanjuurou ma bardzo długie czerwone włosy, białą cerę, a na policzkach 2 różowawe kółka. Ubrany jest w podwójne kimono: na wierzchu różowe z żółtymi pasami, przewiązane zieloną kokardą, natomiast pod spodem zielone kimono. Posiada specyficzny talent do rysowania, mimo władania pędzlowocem (Fude Fude no Mi). Kanjuurou walczy mieczo-pędzlem, za pomocą którego może narysować praktycznie wszystko. Podobnie jak Kin, jest byłym wasalem Kozuki Odena.

Raizo

Raizo jest ninją z kraju Wano, którego Słomkowi spotykają na Zou. Jest niskiego wzrostu, posiada nieproporcjonalnie dużą głowę względem reszty ciała z żółtym księżycem na czole. Jego włosy są związane w coś na kształt odnóży pająka, ubrany jest w błękitne kimono z pomarańczowym paskiem w niebieskie plamki przewiązane zielonym pasem, na plecach nosi coś na kształt motylich skrzydeł przewiązanych (podobnie jak Sasuke z Naruto) fioletowym sznurem o podwójnym splocie. Raizo posiada moc Zwojowocu (Maki Maki no Mi), co umożliwia mu zapieczętowanie dowolnej rzeczy w zwoju np. wody lub ognia.

Carrot

Carrot jest Minkiem o cechach królika, jest niezwykle pogodna i bardzo ciekawa świata. Carrot jest bardzo waleczna i posiada przeszkolenie bojowe, które zdobyła na Zou, będąc jedną ze strażniczek. Carrot ma wielkie brązowe oczy, żółte włosy oraz długie królicze uszy na czubku głowy, które zawsze są lekko zgięte. Najczęściej jest ubrana w pomarańczową sukienkę oraz krótki zielony płaszczyk. Do załogi Słomkowych dołączyła poprzez ukrycie się na Sunnym, by poznać świat i mimo początkowym namowom Pedra, by ją odstawić na Zou, została w załodze, dzięki czemu wiele razy pomogła słomkowym w zaciętych walkach.

Pedro

Pedro jest Jaguarem, ma ciemnożółte włosy oraz brakuje mu kawałka lewego ucha. Pedro jest byłym piratem, któremu zostało skradzione 70 lat życia przez Big Mamę. Pedro miał okazję poznać Króla piratów, gdy był mały. Na Zou służył jako gwardzista Nekomamushi i był mentorem Carrot. Ze słomkowymi podróżował bardzo krótko, lecz postanowiłem go tu umieścić ze względu na bardzo ważną rolę, jaką odegrał w ucieczce Słomkowych z Whole Cake Island.

Jinbe

Jinbe jest rybo-człowiekiem o cechach rekina wielorybiego, posiada małą bródkę, a włosy zawsze ma związane w kitkę z tyłu głowy. Ma również zygzakowatą bliznę ciągnącą się od lewego oka aż do ucha. Początkowo gwardzista na Dworze króla Neptuna, później jako członek załogi Fisher Tigera, by końcowo zostać jednym z wojowników mórz na usługach rządu. Poznajemy go jako więźnia w Impel Down, który przebywał we wspólnej celi z Ace’m.

Po wydarzeniach z Marine Fort Jinbe ratuje Luffiego, przez co zawiązuje między nimi nić przyjaźni, a po zamieszaniu na wyspie rybo-ludzi, Luffy złożył mu propozycję dołączenia do załogi, którą Jinbe odrzucił. Jinbe po uratowaniu Słomkowych z rąk Big Mamy zadeklarował, że dołączy do załogi Luffiego po załatwieniu paru spraw, by ostatecznie dołączyć do załogi przed bitwą na Onigashimie.

Zeus

Zeus jest byłym towarzyszem Big Mamy stworzonym z części jej duszy przy pomocy Duszowocu (Soru Soru no Mi). Początkowo służył Nami, ponieważ posiadała kawałek Vivre card Big Mamy, lecz w trakcie wydarzeń na Onigashimie Zeus został prawie unicestwiony, lecz w ostatniej chwili Nami nieświadomie go uratowała. Po tym wydarzeniu Zeus zadeklarował, że od teraz będzie służył Nami jako jej skrzydłowy.

To byli wszyscy towarzysze przygody Luffiego do odcinka 1081 (niestety nie jestem na bieżąco z mangą).

Mam nadzieję, że artykuł się wam spodobał i pozostawicie pod nim komentarz.

Magnus

Jestem współlokatorem właściciela strony i zmusza mnie do pisania artykułów , Pozdro!!!

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments