AnimeCiekawostki i Teorie

One Piece – wprowadzenie oraz jak go oglądać

One Piece

Słowem wstępu, jako fan One Piece’a wiem, jak ciężko jest zacząć oglądać anime, które posiada ponad 1000 odcinków i nie jest Pokemonami. Ten artykuł kieruję do osób, które chciałyby lub planują obejrzeć One Piece’a. W artykule pojawią się nieznaczne spoilery, takie jak opisy załogi oraz parę ciekawostek.


Notka od redaktora

Recenzja One Piece dostępna tutaj.


Oglądanie One Piece

Podczas oglądania One Piece’a można napotkać dwa problemy:

  1. Jak zabrać się do oglądania?
  2. Jak wrócić do oglądania po dłuższej przerwie?

Zacznę od drugiego problemu. Po dłuższej przerwie od oglądania, ponowne obejrzenie wszystkich odcinków byłoby męczące; najlepszym wyborem jest albo przeczytanie mangi (co polecam) lub dla bardziej niecierpliwych obejrzenie filmiku typu „1s z każdego odcinka One Piece” (link poniżej). Ta opcja wydaje się śmieszna, ale naprawdę działa, bo sam to testowałem (aktualnie jestem na 726 odcinku).

1s z każdego z 1000 odc wraz z muzyką z openingów.

A teraz jak właściwie zacząć oglądać One Piece’a? Zacznijmy od tego, że nie będzie to taka animacja jak ta, którą można zaobserwować np. w filmikach na YT. Pamiętajmy, że jest to anime z 1999 roku i wraz ze wzrostem popularności rosły również dochody oraz finanse przeznaczane na animację. Podczas oglądania nie należy się zrażać przeciągającymi się scenami walk, bo to zaleta tego anime. Początkowe odcinki opowiadają nam o formowaniu się pierwotnej załogi oraz wyruszeniu na podbój Grand Line (odc. 0-60).

Filery

One Piece, podobnie jak wiele podobnie długich anime, posiada bardzo dużą ilość filerów – jednych lepszych, drugich gorszych. Osobiście początkowo polecałbym omijać te odcinki tak do 200, ponieważ nie są tak dobre, jak oryginalna opowieść.

Opisy postaci

One Piece - Monkey D Luffy

Monkey D. Luffy – kapitan i założyciel załogi Słomkowych oraz przyszły król piratów. Luffy jest osobą równie wesołą co żarłoczną. Posiada czarne włosy oraz bliznę pod lewym okiem; ubrany jest przeważnie w rozpiętą czerwoną koszulę, niebieskie szorty, klapki oraz słomkowy kapelusz, który otrzymał od Shanksa, gdy był mały.

One Piece - Roronoa Zoro

Roronoa Zoro – szermierz i nieoficjalna prawa ręka Luffiego. Był pierwszą osobą, jaką Luffy zwerbował do swojej załogi. Zoro uwielbia spać i nie posiada zmysłu orientacji w terenie. Posiada krótkie, zielone włosy; najczęściej ubrany jest w białą koszulę, bardzo ciemno-zielone spodnie oraz jasnozieloną przepaskę biodrową. Na prawym ramieniu ma zawiązaną chustę, którą podczas walk zawiązuje na głowie, a u pasa nosi trzy miecze.

One Piece - Nami

Nami – kartograf i nawigator załogi Słomkowych. Nami była nieoficjalnie drugą osobą, jaka dołączyła do załogi. Jest bardzo sprytna i wybuchowa, szczególnie gdy Luffy i reszta załogi robią coś niezwykle głupiego. Nieoficjalnie pełni rolę skarbnika, gdyż uwielbia pieniądze. Posiada krótkie, rude włosy i brązowe oczy; ubrana jest w koszulkę w paski i pomarańczową spódniczkę. Na nogach nosi brązowe sandały z lekkim obcasem, na lewym ramieniu posiada tatuaż oraz nosi bransoletkę i kompas.

One Piece - Usopp

Usopp – król snajperów Słomkowych. Do załogi dołączył jako trzeci. Znakomity kłamca i kawalarz ze smykałką do majsterkowania. Jest autorem flagi słomkowych oraz osobą, dzięki której Luffy i reszta otrzymali swój pierwszy statek. Usopp posiada czarne, kręcone włosy oraz długi nos; ubrany jest w brązowe ogrodniczki i białą przepaskę obwiązaną wokół pasa. Na głowie nosi seledynową chustę wraz ze snajperskimi goglami, na lewej ręce biało-niebieską frotkę oraz przez ramię ma przewieszoną torbę.

One Piece - Sanji

Sanji – kucharz słomkowych. Jest czwartą osobą, jaką Luffy zwerbował do swojej załogi, a zarazem ostatnią przed wyruszeniem na Grand Line. Sanji jest dżentelmenem wobec wszystkich kobiet na świecie, posiada niezwykły talent kucharski, a jego marzeniem jest odnaleźć All Blue, czyli ocean, gdzie znajdują się ryby z całego świata. W walce używa wyłącznie swoich nóg. Sanji posiada blond włosy zakrywające jedno oko oraz zakręcone brwi; zwykle ubrany jest w czarny garnitur z krawatem, a w ustach zawsze ma papierosa.

Going Merry – Pierwszy statek słomkowych typu Karawela, czyli jednopokładowy dwu-masztowy żaglowiec, który otrzymali od Kai jako pożegnalny prezent. Statek, który Słomkowi traktowali jak swój dom i który bardzo pokochali, co sprawiło, że statek poniekąd ożył i stał się członkiem załogi. Merry charakteryzuje się galionem ucharakteryzowanym na owczą głowę, gdzie Luffy uwielbiał przesiadywać. Poniżej galionu znajduje się wielkie działo armatnie, a na tyle statku znajdują się trzy pomarańczowe drzewka, którymi opiekuje się Nami.

Dalszą część załogi stanowią osoby poznane na Grand Line, a w jaki sposób te osoby dołączyły do załogi słomkowych i jakie wydarzenia temu towarzyszyły, dowiecie się z samego anime.

Ciekawostka

Jedną z bardziej szokujących rzeczy jest to, że wydarzenia w One Piece obejmują okres +/- 2,5 roku. Trochę to szokujące, zważywszy na to, że te dwa lata to przeskok czasowy pomiędzy rozdziałami 597 a 598, co oznacza, że nasi piraci spędzili ze sobą niecałe pół roku.

Podsumowując, mam nadzieję, że artykuł się wam podobał oraz że zachęcił was do obejrzenia One Piece’a.

Magnus

Jestem współlokatorem właściciela strony i zmusza mnie do pisania artykułów , Pozdro!!!

5 1 vote
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments