AnimeCommunity

Największe problemy Desu-Online.pl

Desu-Online
Problemy Desu-online

Czym jest Desu-Online.pl

Desu-Online.pl to jedna z największych stron pirackich w Polsce, która zostaje przygnieciona przez własną popularność.

Desu rozwinęło się przez ostatnie 2 lata, aktywnie korzysta z tej strony ~450 tysięcy użytkowników miesięcznie.
Co jednak przekonuje użytkowników do korzystania właśnie z desu-online?

Największą zaletą desu-online jest to, że nie ma na niej reklam. Jest to główny powód, przez który ludzie przekonują się do desu, ale serwis ma też inne zalety. Jako jedną z zalet mogę wymienić współprace z grupami tłumaczącymi anime, przez co oglądając na desu, nie oglądacie od złodziei.

Drugą zaletą oglądania na desu jest dobór dobrych grup subberskich do swoich tłumaczeń, przez co oglądacie napisy w dobrej jakości. Niewątpliwie to góruje nad innymi stronami, gdzie napisy są brane od byle kogo, byleby były.

Desu-Online

Problemy Desu-online

Jak na razie wymieniłem same zalety, więc pewnie większość z was może się zapytać, gdzie widzę jakieś wady/problemy.
Otóż na pierwszy rzut oka nie ma, co nie zmienia faktu, że jak zagłębimy się dokładnie w stronę desu, to znajdziemy szereg wad.

Największą wadą desu, jest jedna z największych zalet. Dokładniej mówiąc wybiórczość napisów, przez co niektóre serie stoją bez tłumaczenia przez dobre parę miesięcy. Do tego dochodzi brak możliwości zmiany napisów, jak nie podobają ci się wstawki pokroju „Makłowicza” czy też „Najmana„, które są już dobrze znane przez polski fandom.

Dlaczego na początku mówiłem, że desu zostało przygniecione przez własną popularność?

Obecnie strona Desu jest trzymana na 3 serwerach, które i tak nie wytrzymują natłoku użytkowników w godzinach szczytu, a czasem nawet i w środku dnia. Choć strona desu jest trzymana na 3 serwerach, to ruch pomiędzy nimi jest bardzo słabo koordynowany, przez co niekiedy nie da się połączyć ze stroną przez nawet 30 minut. Dzieje się tak nawet wtedy, kiedy jeden z serwerów jest w pełni wolny.

Wiadomo, że desu opiera się na architekturze „WordPress” oraz że korzysta z motywu „AnimeStream„. Więc desu jest też ograniczone przez wydajność samego WordPress’a, która nie jest wyśmienita w porównaniu z innymi silnikami stron.

Wykres przedstawiający wydajność silników stron
Wykres przedstawiający wydajność silników stron

Podsumowanie

Strona Desu-online to zdecydowanie jedna z lepszych stron typu „Online PL”, ale nie obyło się bez wad, które opierają się na największych zaletach tej strony. Jak chce się obejrzeć starsze tytuły, to można ich nie znaleźć na stronie, ale desu z czasem uzupełnia swoje biblioteki, współpracując z grupami, a nie kradnąc. Problemy z wydajnością są stale naprawiane, więc w przyszłości możemy liczyć, że strona już nie będzie łapała takich zawieszek.

Największe współprace desu z grupami:

Alternatywy Desu-online.pl

Najlepsze strony do oglądania anime omawiałem w moim 2 artykule (klik)


Artykuł powstał dzięki wsparciu na patronite.

Dziękujemy wam:

-Blagi234

Iksemte

Wyobraź sobie, że jesteś studentem i chcesz stworzyć coś od siebie dla polskiego community anime. Wpadłeś na pomysł wykupienia kiedyś użytkowanej domeny StrefaAnime i stworzyć bloga od fanów dla fanów. Prowadzę tego bloga już bardzo długo i jestem dumny z tego, co stworzyłem!

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
2 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
MURIAk
1 rok temu

Nie wiem kto to pisał, ale jak to czytam myślę, że typ się gubi we własnych słowach.