AnimeNewsy

Black Clover: Popularna manga zmienia magazyn i zbliża się do końca

Niespełna dwa miesiące temu na Netfliksie pojawił się film anime Black Clover: Sword of the Wizard King. Podczas gdy fani Asty mieli nadzieję na rychły powrót odcinkowej serii anime, światło dzienne ujrzały inne niepokojące wieści związane z tym tytułem.

Na łamach najnowszego numeru magazynu Weekly Shounen Jump przeczytamy, że manga Black Clover zostanie przeniesiona z WSJ do kwartalnika Jump Giga.

Co to właściwie oznacza? Głównie tyle, że nowe rozdziały mangi Black Clover nie będą ukazywały się w cyklach tygodniowych a… raz na trzy miesiące. Magazyn Jump Giga powraca wraz ze zmianą pory roku. Zmiana pisma ma nastąpić już po 368. rozdziale, który pojawi się 20 sierpnia. Dalsze przygody Asty i jego przyjaciół dostaniemy dopiero pod koniec tego roku.

Dowiedzieliśmy się również, że manga Black Clover wkracza właśnie w finałowy etap ostatniego wątku fabularnego. Możliwe zatem, że na łamach magazynu Jump Giga pojawi się tylko kilka rozdziałów, które definitywnie zakończą ten tytuł.

Manga Black Clover ukazuje się od lutego 2015 roku. W latach 2017 – 2021 trwała emisja serii anime bazującej na tym tytule. Dzieło Yukiego Tabaty opowiada losy Asty, który urodził się bez magicznych zdolności w świecie, gdzie magia jest czymś normalnym. Szybko okazało się jednak, że wewnątrz Asty drzemie pewna tajemnicza moc.


Za jakość i rzetelność powyższej treści ręczy Wojtini z strony pl.ign.com

Iksemte

Wyobraź sobie, że jesteś studentem i chcesz stworzyć coś od siebie dla polskiego community anime. Wpadłeś na pomysł wykupienia kiedyś użytkowanej domeny StrefaAnime i stworzyć bloga od fanów dla fanów. Prowadzę tego bloga już bardzo długo i jestem dumny z tego, co stworzyłem!

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments