AnimeRecenzje

Kobayashi-san Chi no Maid Dragon — yuri smokojówka

Kobayashi-san Chi no Maid Dragon

Kobayashi-san Chi no Maid Dragon to jedno z tych anime, które zna większość widzów; przynajmniej ze słyszenia. Ta zabawna komedia wyemitowana po raz w pierwszy w 2017 roku z miejsca podbiła serca fanów i zyskała sobie zaszczytne miejsce wśród fandomu z powodu wybitnych postaci i humoru, który wręcz wylewał się z ekranów telewizorów i monitorów. Jednak czy jest to tytuł warto do obejrzenia? Tak. A co ma do zaoferowania? Na to pytanie postaram się odpowiedzieć w niniejszej recenzji.

Fabuła

Kobayashi-san Chi no Maid Dragon opowiada historię zwykłej bizneswoman prowadzącej dość nudne i monotonne życie. Obudziwszy się pewnego razu z niezłym kacem, znajduje przed swoim apartamentem wielkiego zielonego smoka. Przerażenie szybko znika, gdy smok zmienia się w uroczą blondynkę w stroju pokojówki, która mówi, że nasza protagonistka pomogła jej po pijaku i zaoferowała pracę pokojówki w jej małym mieszkanku.

Pomimo że nasza protagonistka jest słusznie zdziwiona, to z powodu pośpiechu do pracy zezwala smoczycy zostać, szybko zaczynając pałać do niej sympatią. Poniekąd spowodowane jest to prostym faktem, że urocza dziewczyna w stroju pokojówki jest personifikacją fetyszy naszej bohaterki. Kobayashi-san Chi no Maid Dragon samo w sobie nie posiada jakiejś istotnej fabuły, tylko składa się z licznych pomniejszych wątków trwających od jednego do kilku odcinków, skupiając się głównie na humorze i przedstawieniu codziennego życia naszych bohaterek.

Kobayashi-san Chi no Maid Dragon

Postacie

Protagonistką Kobayashi-san Chi no Maid Dragon jest tytułowa Kobayashi, która jest jedną z najnormalniejszych osób, jakie istnieją. Jej los zostaje związany ze smoczycą Tohru, która pochodzi z innego świata. Tohru została uratowana przez pijaną Kobayashi i poruszona jej wspaniałomyślnością postanowiła jej służyć jako pokojówka. By tego było mało, zakochała się w Kobayashi i wcale się z tym nie kryje.

W ten sposób rozpoczyna się wspólne życie Kobayashi i Tohru, która to mimowolnie sprowadza do życia Kobayashi również inne smoki, które podążyły tutaj za nią. Wśród nich najciekawsza jest urocza i młoda Kanna Kamui, ponury i pesymistyczny Fafnir, lub wyglądająca jak rasowa ździra przygłupia Lucoa. Pojawienie się smoków wprowadza zamęt w życie Kobayashi oraz kilku innych osób, które mają szczęście lub nieszczęście związać swoje losy z tymi dziwnymi istotami.

Każda z wymienionych postaci jest bardzo interesująca i ciekawa na swój własny sposób, tworząc niezwykle wybuchową mieszankę. Przez trzynaście odcinków oglądamy codzienne życie smoków, które nie do końca ogarniają zasady funkcjonujące we współczesnej Japonii, prowadząc czasem do zabawnych nieporozumień lub wydarzeń.

Kobayashi-san Chi no Maid Dragon

Oprawa audiowizualna

Kobayashi-san Chi no Maid Dragon nie jest starym anime, dzięki czemu ma bardzo nowoczesną i dopracowaną kreskę przepełnioną wszelką słodyczą. Jest to niezwykle ładne anime o świetnym udźwiękowieniu. Na uwagę zasługują oczy postaci, do których animatorzy bardzo się przyłożyli.

Podobnie sytuacja wygląda z udźwiękowieniem, zwłaszcza w przypadku aktorów głosowych, którzy to wykonali fenomenalną robotę. W anime występują też bardzo ciekawe i zabawne dźwięki, a przygrywające nam utwory tworzyły świetny klimat.

Kobayashi-san Chi no Maid Dragon

Podsumowanie

Kobayashi-san Chi no Maid Dragon to bardzo dobra komedia, której można zarzucić brak fabuły i bycie ciągniętą przez wybitne postacie. W żadnym razie jednak nie uznaję tego za wadę. Anime stawia na relacje między postaciami i humor, co jest w przypadku komedii jak najbardziej wystarczające.

Nie jest zresztą całkowitą prawdą, że nie ma tu fabuły, bo podobnie jak w np. Bocchi The Rock, fabuła jest, ale zdaje się nieistotna. Bocchi pragnie zostać sławną gitarzystką w swoim zespole, a Tohru pragnie wyjść za Kobayashi, więc w obu przypadków im kibicujemy, jednak nie są to wątki, które bardzo wyraźnie postępują.

Osobiście oceniłem Kobayashi-san Chi no Maid Dragon jako anime 7/10 i widziałem je kilkukrotnie, czerpiąc z tego dużą przyjemność. Faktem jest, że może nie być to tytuł dla każdego, jednak większość osób powinna być zadowolona z seansu. Kobayashi-san to anime zarówno dla młodzieży, jak i dla dorosłych, gdyż jest to urocze i przyjemne anime, które polecam każdemu. Inaczej jest jednak z mangą, która jest NSFW i tylko dla dorosłych z powodu występującej tam nagości.

Polecam moje inne recenzje, przykładowo Little Witch Academia lub Koi wa Sekai Seifuku no Ato de.

TheMrEmperror

Naczelny recenzent Strefy mający na koncie tysiące tytułów.

4 1 vote
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments