AnimeNewsy

Manga „Frieren: Beyond Journey’s End” otrzymuje adaptację powieściową.

Shogakukan zapowiedział wydanie nowej powieści na podstawie popularnej mangi „Frieren: Beyond Journey’s End” autorstwa Kanehito Yamady i Tsukasy Abe. Nowa książka, zatytułowana „Shōsetsu Sōsō no Frieren Zensō” (czyli „Powieść: Sōsō no Frieren Prelude„), napisana będzie przez Mei Hachimoku.

To, co wyróżnia tę powieść, to fakt, że zawiera pięć krótkich opowiadań, których nie znajdziemy w samej mandze. Opowiadają one historie o Frieren oraz jej towarzyszy zanim wyruszyli w wielką podróż, która miała ich zmienić. Całość jest nadzorowana przez samego Yamadę.

„Manga, której opowieść zaczęła się w kwietniu 2020 roku, powróciła do publikacji w 2023 roku po przerwie. Zdobyła już olbrzymią popularność, a pierwszy tom został wydany w sierpniu 2020 roku. Obecnie, liczba egzemplarzy w obiegu przekroczyła 17 milionów.”

To, co jest warte podkreślenia, to liczne nagrody, jakie seria zdobyła, w tym Nagrodę dla Nowego Twórcy na 25. Dorocznej Nagrodzie Kulturowej Tezuki Osamu w 2021 roku oraz 14. Nagrodę Manga Taisho w tym samym roku. Manga była także nominowana do innych ważnych nagród.

Seria doczekała się także adaptacji anime, które miało premierę we wrześniu 2023 roku. To pierwszy raz, kiedy serial anime zadebiutował w bloku programowym telewizji, który zazwyczaj przeznaczony jest dla filmów. Anime będzie nadawane do marca. Warto dodać, że Crunchyroll udostępnia anime zarówno w wersji z oryginalną ścieżką dźwiękową, jak i z angielskim dubbingiem.

Dla fanów serii będzie to na pewno świetna wiadomość, a nowa powieść z pewnością dostarczy im więcej historii i przygód w świecie Frieren.

źródło: www.animenewsnetwork.com

Iksemte

Wyobraź sobie, że jesteś studentem i chcesz stworzyć coś od siebie dla polskiego community anime. Wpadłeś na pomysł wykupienia kiedyś użytkowanej domeny StrefaAnime i stworzyć bloga od fanów dla fanów. Prowadzę tego bloga już bardzo długo i jestem dumny z tego, co stworzyłem!

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments