AnimeRecenzje

Link Click – o dwóch takich, co namieszali w czasie

Link Click

Link Click to seria tworzona przez chińskie LAN Studio na podstawie własnego scenariusza, opowiadająca historię dwóch przyjaciół – Lu Guanga I Chenga Xiaoshiego. Razem z Qiao Ling prowadzą studio fotograficzne Time. Jednak z pozoru typowe studio fotograficzne skrywa pewną ciekawą tajemnicę. Przestrzegam przed spoilerami i zapraszam do recenzji tej serii!

Pokrótce o serii

Lu Guang, Cheng Xiaoshi i Qiao Ling prowadzą studio fotograficzne. Jednak chłopaki mają niezwykły dar: mogą przemieszczać się w czasie i przestrzeni za pomocą zdjęć. Dzięki temu pomagają różnym ludziom, np. wyciągnąć dowody na przekręty firmy dystrybuującej gry, znaleźć zaginiony przepis, czy odnaleźć zaginionego chłopca.

Link Click

Główna fabuła serii

Jednakże seria nie składa się z samych historyjek zawieranych w jednym odcinku. Główny wątek serii opiera się na historii znalezienia dowodów na przekręty firmy Quede Games. W tym celu Cheng Xiaoshi „zanurza się” w zdjęcie, wcielając się w ciało asystentki prezesa firmy, Emmy. Mimo że akcja się udaje, a prezes zostaje zatrzymany, po jakimś czasie zostaje znalezione ciało dziewczyny. Nikt nie wie, co się stało. Historia wraca w drugiej połowie pierwszego sezonu i stanowi główną fabułę, gdy oficer policji, Xiao Li, prosi o pomoc w śledztwie dotyczącym śmierci Emmy. Przyjaciele odkrywają nowe fakty, a akcja zaczyna się coraz bardziej rozkręcać.

Link Click

Postacie

Głównymi postaciami Link Click niewątpliwie są Lu Guang (mogący zobaczyć przeszłość w zdjęciach), Cheng Xiaoshi (mogący „zanurzyć się” w przeszłość przez zdjęcia) oraz Qiao Ling (przyjaciółka chłopaków, właścicielka studia fotograficznego). Przez pierwszą połowę pierwszego sezonu przewija się wiele postaci, które (poza Emmą) pojawią się i znikają. Dopiero od drugiej połowy pojawią się ważne postacie, takie jak oficer policji Xiao Li, policjant Chen Bin, przyjaciółka Qiao Ling, niejaka Xu Shanshan, prawnik Qian Jin, czy też tajemnicze rodzeństwo Li Tianchen i Li Xixi (nazywana również Li Tianxi).

Link Click

Podsumowanie

Link Click to z pozoru spokojna seria, jednak z następnymi odcinkami staje się coraz lepszym kryminałem, a wręcz momentami thrillerem (jakby ktoś się zastanawiał, czemu drugi sezon ma kategorię wiekową R). Coraz bardziej rozbudowana fabuła w pewnym momencie zaczyna wciągać tak, że oba sezony, które dotychczas wyszły, obejrzałem w jeden weekend. Dodatkowo na tę chwilę zapowiedziany jest special, którego nie mogę się doczekać. Jeśli ktoś lubi takie klimaty, to naprawdę polecam!

Intro

Fanatyk japońskich romansów i dramatów psychologicznych. Hobbistycznie i zawodowo muzyk i informatyk.

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments