AnimeRecenzje

Toradora – do zakochania (nie)jeden krok

Toradora

Toradora to anime, które mogę śmiało zaliczyć do klasyków japońskiej animacji. Adaptacja light novelki wykonana przez J.C Staff w 2008 roku jest dla mnie dziełem przełomowym i załamkowym jednocześnie, ale to nie jest kącik złamanych serc, więc nie będę o tym mówił. Zamiast tego przedstawię wam pokrótce, o czym jest Toradora i mam nadzieję, że zachęcę was do jej obejrzenia.

O anime w zdaniach kilku(nastu)

Toradora przedstawia nam przygody klasy 2-C w liceum Ohashi. Głównymi bohaterami są: Aisaka Taiga, Takasu Ryuuji, Kitamura Yuusaku i Kushieda Minori; są oczywiście inne osoby, które się pojawiają i wnoszą swoje pięć groszy, ale nie będę ich tu wymieniać. Akcja tego anime zaczyna się dość typowo jak na rom-com, czyli zostawieniem listu miłosnego przez Taigę w torbie Ryuujiego. No fajnie, wszystko spoko, ale… Pierwotnym adresatem listu miłosnego był Yuusaku, przewodniczący samorządu, w którym dziewczyna podkochiwała się już od jakiegoś czasu.

Takasu również miał swój obiekt zainteresowań, a była nią Kushieda, ale do niej wrócę za chwilę. Ryuuji odnajduje w torbie list od Taigi, tyle że w środku nie ma zawartości. Niezła gafa, muszę przyznać. Dziewczyna wkrada się do mieszkania bohatera i od słowa do słowa zawiązują między sobą sojusz i obiecują sobie nawzajem pomóc w zdobyciu zainteresowania ich wymarzonych partnerów. A dlaczego decydują się sobie nawzajem pomóc? Zbiegiem okoliczności Kushieda jest dobrą koleżanką Taigi, a Kitamura jest kumplem Ryuujiego.

Toradora

Podsumowanie

Chciałoby się powiedzieć, że Toradora należy do gatunku szkolnych rom-comów, ale tag drama nie znalazł się tam bez powodu. Moim zdaniem bardziej pasuje do tego anime określenie dramat romantyczny z elementami komedii. Historia o odrzuconej miłości, złamanych sercach, nieudolnych próbach zwrócenia na siebie uwagi obiektu zainteresowań, chwiejności uczuć — tym dla mnie jest Toradora. Jak to ktoś kiedyś rzekł: Life is brutal and full of zasadzkas and sometimes kopas w dupas.

Owym pięknym sformułowaniem, pół polish, pół english, żegnam was moje misiaczki i do zobaczenia przy okazji kolejnych tekstów. Papa!!!


Toradora na platformach:

FireX

Główny redaktor Strefy Anime. Przy okazji piszę jakieś teksty o anime, kiedy złapie mnie na to ochota. Jeśli chcesz śledzić moją ścieżkę ze światem anime to łap link do anilist'a: https://anilist.co/user/micha4525/

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments