AnimeCommunity

Shinden – czy taki dobry?

Shinden jest piracką stroną do oglądania anime z masą reklam – tak powie zdecydowana większość, która tam ogląda.

Przez przyzwyczajenia polskich użytkowników do podobnych portali, nikogo już to nie rusza, a ruchy, które mają na celu jego obalenie, nie dają skutków.
Powiedziałem ruchy, bo dużo stron czyha na jego pozycję i próbuje go jak najbardziej oczernić. Ale czy słusznie?

Dużo osób po prostu korzysta z tej strony z przyzwyczajenia, a bonusem jest masa innych funkcji poza oglądaniem tam anime.
Shinden jest o wiele bardziej rozwinięty niż reszta stron do oglądania anime w naszym rodzimym języku. Nie muszę tłumaczyć, że wszystkie te serwisy są serwisami pirackimi.

Powiem coś szokującego, ale wbijam.pl nie jest legalną stroną do oglądania anime. Dużo osób tak myśli, ale jednak tak nie jest.

Statystyki Shindena

Oficjalne statystyki są ukryte i wgląd do nich ma tylko właściciel. My za to możemy się pożytkować narzędziami, które podają przybliżoną liczbę odsłon, które nie do końca się sprawdzają; potrafimy to zauważyć, sprawdzając naszą własną stronę.

Jak widać na powyższym screenie wyświetlenia Shindena oscylują w okolicy 3 milionów odsłon miesięcznie!

Shinden – instrukcja obsługi

Haha, tutaj każdy może się śmiać, ale naprawdę masa użytkowników nie umie korzystać z Shindena lub nie korzysta z niego w najbardziej optymalny sposób. Jak byście się mnie zapytali, jak optymalnie z niego korzystać, to odpowiedziałbym wam następująco:

Shinden nie jest typową stroną do oglądania anime jak zdecydowana większość stron tego typu w Polsce. Jest za to mega dużą społecznością i by do niej dołączyć musisz się zarejestrować.

Co otrzymujesz po rejestracji?

  • Dostęp do CAŁEJ biblioteki anime Shindena.
  • O 50% mniej reklam.
  • Możliwość prowadzenia listy anime wraz z oglądanymi odcinkami.
  • Możliwość pisania komentarzy/newsów/recenzji/rekomendacji.
  • Możliwość zbierania punktów do gry w karty/usunięcia reklam na stronie.

Jak widać Shinden to portal, który łączy MyAnimeList oraz Crunchyroll. Co muszę zaznaczyć, portal ten jest tworzony głównie przez użytkowników; administrator Shindena zarządza tym projektem, ale większością zajmują się użytkownicy, którzy sami wrzucają odcinki/serie (za ich wrzucanie dostają punkty).

Żadna inna strona nie jest tworzona przez użytkowników dla użytkowników, a nawet jak jest, to nie jest tak rozbudowana. Obecnie największą konkurencją dla Shindena jest ogladajanime.pl czy też desu-online.pl

Jak oglądać anime na Shindenie?

  1. Wchodzimy na stronę shinden.pl
  2. Wchodzimy w serię, która nas interesuje.
  3. Wybieramy zakładkę ODCINKI. (nie wszystkie serie się wam pokażą, jak jesteście wylogowani lub jesteście poza granicami polski)
  4. Wybieramy odcinek i klikamy Szczegóły przy konkretnym odcinku.
  5. Wybieramy interesujący nas player i klikamy Pokaż.

Obrazkowo pokażę te punkty.

Punkty 1-2-3

Punkt 4

Punkt 5

Proste! Naprawdę nie wiem, dlaczego tylu osobom sprawia to problem. Ilekroć ktoś mnie na TikToku prosił o wytłumaczenie, jak korzystać z Shindena, to się zastanawiałem co w tym trudnego. Może dlatego, że wychowałem się na tej stronie i była to pierwsza strona, na której oglądałem anime już w 2014 i do dziś się niewiele zmieniła?

Opis jak korzystać z listy i innych pojawi się, jak będziecie tego potrzebować i napiszecie mi o tym w komentarzu do tego artykułu.

Iksemte

Wyobraź sobie, że jesteś studentem i chcesz stworzyć coś od siebie dla polskiego community anime. Wpadłeś na pomysł wykupienia kiedyś użytkowanej domeny StrefaAnime i stworzyć bloga od fanów dla fanów. Prowadzę tego bloga już bardzo długo i jestem dumny z tego, co stworzyłem!

5 2 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
1 Komentarz
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Izi
1 rok temu

Sporo wejść mają.