AnimeNewsy

Koniec Gintamy! Znowu! – event pożegnalny w 2023 roku

Seria „Gintama” towarzyszy nam od swojego debiutu na ekranach w 2006 roku, zajmując niepodzielne miejsce w sercu każdego fana. Często ekscentryczny, nierzadko absurdalny do granic humor towarzyszący anime jest najlepszym wyróżnikiem serii, której twórcą jest Hideaki Sorachi. Manga została zakończona wraz z wydaniem 77 tomu w 2019 roku, zatem z wolna kończy się również seria animowana.

Atonomatsuri, czyli co?

„Gintama Atonomatsuri 2023” to event mający miejsce w przyszłym roku w Japonii, będący swoistym pożegnaniem z serią. Wydarzenie będzie miało miejsce 19 marca w Tokio, na który przybędą wszyscy seiyū, użyczający swojego głosu najważniejszym postaciom serii, jak: Tomokazu Sugita (Gintoki Sakata), Rie Kugimiya (Kagura), Daisuke Sakaguchi (Shinpachi Shimura), Susumu Chiba (Isao Kondo), Kazuya Nakai (Toshiro Hijikata), Kenichi Suzumura (Sougo Okita), czy Tetsuharu Ōta (Sagaru Yamazaki). Jest to zatem niezwykła okazja, by zobaczyć ulubionych seiyūna żywo!

Życie jest jak bańka mydlana

Idiom „Ato no Matsuri” w znaczeniu dosłownym tłumaczony jako „postfestiwal”, używany jest w kontekście tego, że „za późno już, by żałować”. Niemniej w przypadku wydarzenia oba znaczenia nie są przypadkowe. Event odbędzie się tuż po zakończeniu emisji Gintamy, zatem będzie to ostateczne pożegnanie z serią. Dodatkowo, na scenie pojawi się grupa muzyczna DOES, która stworzyła kilka utworów specjalnie dla anime. Zapowiada się niezapomniane wydarzenie!

źródło: wakai.pl

Iksemte

Wyobraź sobie, że jesteś studentem i chcesz stworzyć coś od siebie dla polskiego community anime. Wpadłeś na pomysł wykupienia kiedyś użytkowanej domeny StrefaAnime i stworzyć bloga od fanów dla fanów. Prowadzę tego bloga już bardzo długo i jestem dumny z tego, co stworzyłem!

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments