AnimeRecenzje

Fantasy Bishoujo Juniku Ojisan to – porąbana komedia isekai

Fantasy Bishoujo Juniku Ojisan to

Fantasy Bishoujo Juniku Ojisan to zwane też Fabiniku lub Life with an Ordinary Guy who Reincarnated into a Total Fantasy Knockout to jeden z tytułów isekai wychodzących w 2022 roku. Fabiniku wychodziło w sezonie zimowym obok takich tytułów jak: Kimetsu no Yaiba: Yuukaku-hen czy Shingeki no Kyojin: The Final Season Part 2, przez co wiele osób nie dało szansy temu tytułowi. Na MAL otrzymało średnią 7.19, zajmując miejsce tuż przed innym isekai z tego sezonu, Leadale no Daichi nite, którego recenzja znajduje się na naszej stronie. 

Czy to jednak oznacza, że Fantasy Bishoujo Juniku Ojisan to jest tytułem niewartym naszej uwagi? Oczywiście, że nie. Jeśli pragniecie przekonać się, o czym jest to specyficzne anime oraz czy może przypaść wam do gustu, to zapraszam do niniejszej recenzji.

Fabuła

Fantasy Bishoujo Juniku Ojisan to jest isekai’em stawiającym głównie na elementy komediowe, podobnie jak Kono Subarashii Sekai ni Shukufuku wo!, Sentouin, Hakenshimasu!, czy Kuma Kuma Kuma Bear. Fakt ten sprawia, iż każda osoba poszukująca poważnej fabuły powinna zaprzestać myśli, jakoby znalazła tu coś podobnego. Fabiniku to komedia nieposiadająca elementów dramatu, prócz dość niepoważnego pseudo-dramatycznego finału, który obecny jest właściwie w każdym podobnym tytule.

Anime obraca się wokół dwóch protagonistów, którzy zostali przeniesieni do innego świata przez Boginię Miłości i Piękna będącej ekshibicjonistyczną królicą o specyficznych oczach. Nie dzieje się to z powodu ich potrącenia przez ciężarówkę, czy zadźgania przez randomowego bandytę, lecz po prostu natykają się na boginię pewnego wieczora, gdy pijani wracają do domu. Bogini wybiera jednego z nich na swego Bohatera i przenosi do innego świata, podczas gdy drugi za nim podąża w imię przyjaźni i dlatego, że obraził boginię.

O ile tu Fantasy Bishoujo Juniku Ojisan to jako isekai może brzmieć jeszcze normalnie i typowo dla anime z tego gatunku, to protagoniści są dość specyficzni. Bohater zostaje zmieniony w piękną Bohaterkę, podczas gdy drugi pozostaje w swojej oryginalnej formie. O ile nasza Bohaterka nie posiada dużej siły, to cechuje się wysoką inteligencją, albo raczej cwaniactwem, oraz urodą, która sprawia, że każdy się w niej zakochuje. Jej towarzysz otrzymał natomiast potężne ciało sprawiające, że jest niezniszczalną tarczą i najwspanialszą włócznią. Bogini nie zapomniała jednak o jego obraźliwych słowach i umieściła na nim oraz Bohaterce straszliwą klątwę. Jej moc jest następująca: oboje są w sobie zakochani. 

Ze względu, iż oboje byli mężczyznami, to czują niechęć na myśl, że mogliby się w sobie zakochać i postanawiają nigdy do tego nie doprowadzić oraz znaleźć drogę do domu, zanim klątwa ich przezwycięży. W tym celu muszą jednak wypełnić misję spoczywającą na Bohaterach — zgładzenie Władcy Demonów zagrażającego temu światu. Po drodze spotykają wiele postaci, a z powodu swych charakterów łatwo wpadają w liczne kłopoty. Anime oczywiście posiada wiele postaci mniej lub ciekawszych, w tym postać Kirito, który został prawie idealnie odwzorowany.

Fantasy Bishoujo Juniku Ojisan to

Postacie

Fantasy Bishoujo Juniku Ojisan to posiada dwójkę protagonistów: Bohaterkę Tachibana Hinatę, która została zmieniona w piękną dziewczynę za sprawą mocy Bogini oraz Jinguuji Tsukasę służącego jako jej ochroniarz. Oboje są przyjaciółmi z dzieciństwa, którzy są ze sobą bardzo blisko. Tsukasa od zawsze chroni i opiekuje się Hinatą, martwiąc się, by nie został skrzywdzony przez złe kobiety, które wiecznie nachodziły biednego Tsukasę ze względu, iż jest bardzo przystojny. Z powodu ich przeszłości istnieje między nimi specyficzna relacja, którą zakłóca jednak nagła zmiana płci Hinaty oraz klątwa bogini.

Obie postacie można szybko polubić, szczególnie Hinatę, która jest lekką złośnicą. Prócz protagonistów spotykamy jeszcze parę interesujących postaci, wśród nich Kirito, lub jak się fałszywie przedstawia, Schwartz von Liechtenstein Lohengramm. Gra on ważną rolę w historii, podobnie jak urocza, arogancka i narcystyczna elfia królowa Lou Tilolilo Lilili. Pojawiają się również postacie antagonistów, które nie są jakoś bardzo rozwinięte, lecz są przyjemnym dodatkiem do serii.

Fantasy Bishoujo Juniku Ojisan to

Oprawa audiowizualna

Pod względem audiowizualnym anime prezentuje się całkiem dobrze. Kreska jest dość specyficzna i posiada pewien urok pasujący do komedii osadzonej w fantastycznym świecie. Co prawda momentami zdarzają się sytuacje, gdy kreska traci trochę na jakości, ale nie przeszkadzało mi to w cieszeniu się seansem.

W przypadku udźwiękowienia, Fantasy Bishoujo Juniku Ojisan to stoi na wyższym poziomie niż pod względem wizualnym. Podobnie jak w przypadku kreski, występuje tu dość specyficzne udźwiękowienie, lecz jest ono bardzo dobrze wykonane. Szczególnie dotyczy to openingu i endingu, które bardzo mi się podobały. Zwłaszcza opening bardzo zapada w pamięć. Głosy postaci również stoją na bardzo wysokim poziomie i poszczególne osoby świetnie wpisują się w swoje role.

Fantasy Bishoujo Juniku Ojisan to

Podsumowanie

Fantasy Bishoujo Juniku Ojisan to to dobre i specyficzne anime isekai, któremu warto dać szansę. Posiada dość szalone i bardzo zabawne momenty, chociaż w niektórych fragmentach historii może wydać się lekko nudne. Nie jest to tytuł posiadający dobrą fabułę, właściwie wcale jej nie ma i poszczególne wątki są ze sobą luźno połączone, lecz mimo tego w jakiś sposób to działa.

Osobiście oceniłem Fantasy Bishoujo Juniku Ojisan to jako anime 7/10. Poleciłbym je osobom lubiącym zarówno komedie, jak i isekaie. Nie wiem jednak, czy jest sens oglądania tego tytułu przez osoby, które poszukują wartkiej akcji i przemyślanej bogatej fabuły. Fabiniku to jeden z tych tytułów, które miło obejrzeć raz na jakiś czas dla odmóżdżenia, czy to samemu, czy w grupie znajomych.

Polecam moje inne recenzje, przykładowo Spy x Family czy Koi wa Sekai Seifuku no Ato de.

TheMrEmperror

Naczelny recenzent Strefy mający na koncie tysiące tytułów.

5 1 vote
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments