AnimeRecenzje

Kuma Kuma Kuma Bear – anime godne polecenia?

Wstęp

Kuma Kuma Kuma Bear to anime z kategorii Isekai (Isekai – gatunek gdzie postacie trafiają do innego świata). Tytuł ten został zekranizowany przez studio EMT Squared, które posiada na swojej liście tytuły takie jak: Renai Boukun czy Assassins Pride. Kuma Kuma Kuma Bear jest oceniana na 7.20 według strony MyAnimeList. Czy jest to tytuł warty tej oceny? Zapraszam na recenzję.

Fabuła

Kuma Kuma Kuma Bear opowiada historię Yuny. Jest ona dziewczyną w wieku 15 lat, która gra w pierwszą grę VRMMO RPG pt. „World Fantasy Online”. Tytuł ten był tak wciągający, że się od niego uzależniła. Bohaterka spędziła określony przez administratorów czas w grze i dostała od nich prezent. Yuna zostaje zalogowana do innego świata w World Fantasy Online, zaczynając całą przygodę od początku w stroju niedźwiedzia, prezentem od administratorów, ze statystykami na wysokim poziomie.

Główna bohaterka rejestruje się jako poszukiwaczka przygód i jeszcze tego samego dnia wyrusza na polowanie. Niedługo po tym protagonistka poznaje dziewczynkę o imieniu Fina, która pokazuje jej miasto i pomaga w skórowaniu zwierząt po polowaniach. Yuna stara się pomagać wszystkim i żyć z każdym w zgodzie. Podczas akcji anime bohaterki mierzą się z różnego rodzaju problemami, czasami walczą z gigantycznym potworem a czasami pomagają pospólstwu. Yuna zamieszkuje w mieście i jest bardzo lubiana przez mieszkańców.

Kuma Kuma Kuma Bear

Postacie

Główną bohaterką Kuma Kuma Kuma Bear jest Yuna. Jest ona 15-letnią dziewczyną, która mieszka sama i wycofała się z społeczeństwa, ponieważ chciała mieć więcej czasu do grania w World Fantasy Online. Yuna jest z natury leniwą osobą i jest wycofana społecznie. Po przeniesieniu się do świata aktywnie angażuje się w świat, w przeciwieństwie do świata rzeczywistego, ponieważ postrzega świat gry jako lepszy. Yuna ma pod swoją kontrolą 2 misie: Kumakyuu biały oraz Kumayuru czarny. Misie służą bohaterce jako transport i broń do walki. Posiada także wysoki poziom inteligencji, co czyni ją jedną z lepszych graczy w grze.

Kolejną ważną dla historii postaci jest Fina – 10 letnia dziewczynka i mieszkanka miasta. Gdy Fina była jeszcze młodsza, jej matka zachorowała na poważną chorobę i jest przykuta do łóżka. Aby dbać o rodzinę, Fina od najmłodszych lat jest zmuszona do pracy, aby kupić lekarstwa dla matki i żywność dla swojej rodziny. Jest bardzo miłą i pracowitą dziewczyną, co jest dość nietypowe, jak na jej wiek.

Kuma Kuma Kuma Bear

Podsumowanie

Kuma Kuma Kuma Bear to anime, które według mnie warto obejrzeć. Nie jest to jakiś bardzo wybitny tytuł, ale mimo to potrafi dostarczyć wiele uśmiechu. Anime te jest zrobione w dość jaskrawej kolorystyce, przez co możemy przypuszczać, że produkcja celuje raczej w komedie lub ogólnie coś raczej wesołego. Tytuł ten można na spokojnie obejrzeć z młodszym rodzeństwem, a także z rodzicami i jestem przekonany, że będą bawić się równie dobrze co ty.

Osobiście uważam ten tytuł jako jeden z lepszych jakie obejrzałem. Mi osobiście anime przypadło do gustu i chciałbym w przyszłości obejrzeć drugi sezon tego anime.


Artykuł powstał dzięki wsparciu na patronite.

Dziękujemy wam:

-Blagi234


Kuma Kuma Kuma Bear na:

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments