AnimeNewsy

SHY (anime) – Nieśmiała superbohaterka

Shy – podstawowe informacje

Superbohaterowie to temat tak popularny, że wielu z nas klika we wszystko, co z nim związane. Najczęściej jednak przedstawia się ich jako postacie pewne siebie i swoich możliwości, w pewnym sensie niezwyciężone. Czy odstępstwo od normy jest trafną decyzją? Według mnie tak, a i Wam polecam zerknięcie na to nowo zapowiedziane anime.

Mangowy pierwowzór

Autorką mangi Shy jest Bukimi Miki. Początkowo swoją pracę opublikowała w Weekly Shōnen Champion jako one-part w 2017 roku. Już dwa lata później, w sierpniu 2019 roku, one-part przeistoczył się w wiele części publikowanych na łamach tego samego magazynu.

Wizualka:

Co z tym anime?

Jego produkcją zajmie się studio Eight Bit, a reżyserią – Masaomi AndōShino Shimoji użyczy głosu Shy – superbohaterce, której prawdziwa tożsamość to Teru Momijiyama. Na chwilę obecną są to pierwsze informacje na ten temat, jednak warto poczekać jeszcze trochę na dalszy rozwój wypadków. Data premiery nie została jeszcze ogłoszona.

Fabuła Shy, czyli co pokaże nam anime

Nieśmiała superbohaterka dostaje własne anime! Historia Shy niby jest prosta, a jednak wyróżnia się na tle innych. Yen Press o 1 tomie mangi pisze, że mamy w nim do czynienia z superbohaterami, którzy w obliczu trzeciej wojny światowej postanowili zaprowadzić pokój między skłóconymi krajami. Reprezentantką Japonii zostaje niejaka Shy – nieśmiała dziewczyna, która na co dzień walczy z doskwierającym jej brakiem odwagi.

Nieśmiałość to jeden z największych hamulców w relacjach międzyludzkich. W przypadku Shy pytanie brzmi: czy ta nieśmiałość będzie miała znaczący wpływ na jej działalność superbohaterską? Mam nadzieję, że odpowiedź na to pytanie zostanie nam udzielona w nadchodzącym anime.

Zwiastun

Iksemte

Wyobraź sobie, że jesteś studentem i chcesz stworzyć coś od siebie dla polskiego community anime. Wpadłeś na pomysł wykupienia kiedyś użytkowanej domeny StrefaAnime i stworzyć bloga od fanów dla fanów. Prowadzę tego bloga już bardzo długo i jestem dumny z tego, co stworzyłem!

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments