AnimeNewsy

Death Note: Nowy Serial od Netfliksa i twórców Stranger Things znalazł scenarzystkę!

Death Note z aktorskim serialem?

Niestety, to się naprawdę dzieje. Zgodnie z informacjami przekazanymi w lipcu tego roku, na Netflix zmierza nowa odcinkowa adaptacja mangi Death Note. Za projekt ten odpowiedzialni będą bracia Duffer, którym zawdzięczamy Stranger Things.

Serwis Deadline poinformował właśnie, że nowy serial aktorski Death Note znalazł scenarzystkę. Pozycję tę objęła Halia Abdel-Meguid (The Talisman). Będzie ona także pełniła funkcję producentki wykonawczej.

Death Note to już niemal kultowa manga, która ukazywała się w latach 2003 – 2006. Autorami tego tytułu są Takeshi Obata i Tsugumi Ohba. Na przestrzeni ostatnich dwóch dekad dostaliśmy nie tylko serię anime Death Note, ale także liczne projekty aktorskie (pełnometrażowe i odcinkowe). Na Nefliksie można znaleźć amerykański film z 2017 roku, w reżyserii Adama Wingarda.

Death Note opowiada losy genialnego nastolatka imieniem Light. Łut szczęścia sprawia, że wchodzi on w posiadanie notatnika należącego do boga śmierci. Osobę wpisaną do notatnika czeka śmierć. Light postanawia wykorzystać swój intelekt i zabiera się za oczyszczenie świata z przestępców. Jego tropem podąża równie genialny detektyw o pseudonimie L. Niestety, działalność Lighta jest niezgodna z prawem, więc ktoś go musi powstrzymać.

Obsada, ani dat premiery serialu aktorskiego Death Note pozostają nieznane.

źródło: anime24.pl

Iksemte

Wyobraź sobie, że jesteś studentem i chcesz stworzyć coś od siebie dla polskiego community anime. Wpadłeś na pomysł wykupienia kiedyś użytkowanej domeny StrefaAnime i stworzyć bloga od fanów dla fanów. Prowadzę tego bloga już bardzo długo i jestem dumny z tego, co stworzyłem!

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments