AnimeCommunity

Aicon 2024 – moje wrażenia miesiąc po

Konwent Aicon, który odbył się 16-17 marca 2024 roku, był wyjątkowym konwentem pod wieloma względami. W tym artykule postaram się streścić mój jednodniowy pobyt na konwencie. Liczę na udaną lekturę :3


Aicon – co i jak?!

Konwent Aicon jest moim zdaniem jednym z lepszych konwentów. Nie przyćmiewa wielkością jak Pyrkon, czy też Animatsuri, gdzie nieraz nie wiesz, co się dzieje i gdzie się znaleźć. Nie jest też tak mały, jak YukiCon, gdzie ludzie nie zmieścili się do budynku, a otwarte były tylko 2 panelówki, a inne atrakcje sprowadzały się do minimum. Jest idealnym rozwiązaniem na pierwszy konwent, na który chcielibyście się wybrać, by dobrze się bawić i wejść w konwentowy świat.

Balans jest idealny, a atrakcji nie brakuje. Lubisz panele? Znajdziesz ich masę! Lubisz Gadżety? Ich to dopiero nie zabraknie!

Plusem Aiconu jest Kawiarenka z Pokojówkami, która pojawia się co roku. Jedzenie jest syte: w tym roku wybrałem makaron z wołowiną i się nie zawiodłem. Minusem tej kawiarenki jest duża kolejka do miejsc siedzących.

Panele

Opis paneli będzie dosyć krótki, bo nie na tym się skupiałem podczas pobytu. Niestety w jeden dzień nie da się na wszystko pójść, nie wiadomo jak byś się starał.

Panel 1.
Pierwszy panel, na który poszedłem, znajdował się w sali Anime24, gdzie była pogadanka o tworzeniu paneli na konwentach. Dowiedziałem się, jak zabrać się za taki panel, aby zainteresować widownię. Był to panel, gdzie nie mogłeś się nudzić. Odwiedziłem jeszcze nie jeden panel w Sali Anime24 i każdy był na poziomie, jednak nie będę ich dokładnie opisywał, ponieważ chciałbym jak najbardziej skupić się na streszczeniu tego cudownego dnia spędzonego na Aiconie.

Panel 2.
Panel drugi to nie tyle panel co konkurs prowadzony przez kuro_okami. Byłem na dwóch, ale tylko w jednym brałem czynny udział. Niestety zawiodłem się stylem prowadzenia tych konkursów. Pomimo ciekawych i dobrze skomponowanych pytań, prowadzenie było stosunkowo nudne. Wyglądało to jak typowe konkursy na discordzie: puszczanie openingów z plików, wybieranie odpowiedniej cyferki i zgadywanie. Jak nie zgadłeś, to inna drużyna mogła przejąć odpowiedź. Konkurs był naprawdę ciekawy, ale dodałbym bardziej techniczny aspekt wyboru.

Inne Atrakcje

Stoiska

Stoisk była masa, więc na bank każdy znalazł coś dla siebie. Niestety trzeba pamiętać, że ceny konwentowe są tak 10-15% wyższe niż ceny normalne, a jeżeli chodzi o słodycze, to przebitka nie raz wynosi ponad 100%. Ale to już nie zaskakuje, jak jesteś na konwencie po raz enty.

Konkurs Cosplay

Tutaj mamy obowiązkowy punkt programu – Konkurs Cosplay! Stream z konkursu również odbył się na moim TikToku, na który serdecznie zapraszam. Co tu więcej mówić – występy w cosplayach. Galeria zdjęć znajdzie się pod koniec artykułu.

Palarnia

Coś, czego nie da się uniknąć! W tym roku było ciepło, więc spędziłem tam za dużo czasu, ale nigdzie indziej, jak tam, poznajesz ludzi, z którymi idzie się dobrze dogadać. Tak poznałem ludzi z kanału TuKawaiManga, z którymi trochę konwentu się pozwiedzało (bardzo z tego miejsca pozdrawiam całą ekipę). Nie tylko to, ponieważ odbyła się tam jedna z pierwszych edycji Kiepconu! – pobocznego konwentu palaczy.

Podsumowanie

Czas spędzony na konwencie będę wspominał miło. Bardzo dziękuję w imieniu całej ekipy Strefy Anime za zaproszenie nas na konwent. Osobiście na konwencie organizatorów Aiconu byłem po raz 4 i równie dobrze się bawiłem, jak podczas poprzednich trzech razy. Jedynym minusem była pogoda, która mogłaby być lepsza. Każdemu, kto waha się przed pojechaniem na konwent z myślą, że się nie odnajdzie, zalecam pojechanie na Tsuru Japan Festival 2024! Jest to konwent idealnej wielkości, gdzie każdy da radę się odnaleźć.

Konwent Aicon bardzo polecam i na pewno wybiorę się na Tsuru Japan Festival w listopadzie!

Galeria

Iksemte

Wyobraź sobie, że jesteś studentem i chcesz stworzyć coś od siebie dla polskiego community anime. Wpadłeś na pomysł wykupienia kiedyś użytkowanej domeny StrefaAnime i stworzyć bloga od fanów dla fanów. Prowadzę tego bloga już bardzo długo i jestem dumny z tego, co stworzyłem!

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments