AnimeNewsy

Crunchyroll ogłosił premierę anime Trigun Stampede!

Już 18 listopada podczas Anime NYC ujrzymy światową premierę Trigun Stampede. Pierwszy sezon serii został zapowiedziany na styczeń 2023 roku. Na wydarzeniu Anime NYC pojawią się również pracownicy Studia Orange odpowiedzialni za prace nad serią. Wśród nich pojawi się główny producent Waki Kiyotaka i Yoshihiro Watanabe. Anime będziemy mogli oglądać za pośrednictwem platformy Crunchyroll.

Fabuła anime i informacje o mandze

Trigun Stampede jest ekranizacją mangi stworzonej przez Yasuhiro Nightowa. Seria była wydawana za pośrednictwem magazynu Tokuma Shoten’s Monthly Shonen Captain od 1995 do 1997 roku. Autor zrobił później krótką przerwę i wydawał mangę ponownie w innym magazynie od 1997 do 2007 roku. Wydawca Dark Horse Comics zajął się przetłumaczeniem serii na język angielski.

Historia opowiada o przygodach Vash’a Stampede, który jest poszukiwanym rewolwerowcem. Na jego głowie ciąży nagroda w wysokości 60 miliardów dolarów. Bohater otrzymał przydomek Stampede ze względu na to, że gdziekolwiek się pojawi, wraz za nim w pościg ruszają również łowcy głów.

Obsada

Shin Okashima i Yoshihisa Ueda tworzą scenariusz, z kolei Takehiko Okishi odpowiada za szkic fabularny. Znamy również listę aktorów głosowych występujących w anime:

  • Yoshitsugu Matsuoka (Vash the Stampede);
  • Junya Ikeda (Knives Millions);
  • Tomoyo Kurosawa (młody Vash);
  • Yumiri Hanamori (młoda Knives);
  • Maaya Sakamoto (Rem Saverem);
  • Sakura Andou (Meryl Stryfe);
  • Kenji Matsuda (Roberto De Niro);
  • Yoshimasa Hosoya (Nicholas D. Wolfwood).

Zwiastun:

źródło: wakai.pl

Iksemte

Wyobraź sobie, że jesteś studentem i chcesz stworzyć coś od siebie dla polskiego community anime. Wpadłeś na pomysł wykupienia kiedyś użytkowanej domeny StrefaAnime i stworzyć bloga od fanów dla fanów. Prowadzę tego bloga już bardzo długo i jestem dumny z tego, co stworzyłem!

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments