AnimeRecenzje

Grand Blue — lato pełne rozbieranych popijaw

Grand Blue - Strefa Anime

Wyobraź sobie wyjazd nad błękitny ocean, przejrzystą taflę wody, koralowce, kolorowe różnorakie gatunki ryb, domek na skarpie, miłe towarzystwo ładnych dziewcząt w bikini… oraz napojów alkoholowych i gołych mężczyzn! Zapraszam na recenzję Grand Blue!

FABUŁA
Iori Kitahara to świeżo upieczony student, który przeprowadza się do nadmorskiego miasteczka Izu, zamieszkując Grand Blue — sklep swojego wuja ze sprzętem do nurkowania. Pełen nadziei o wymarzonych studiach i wspaniałych przyjaźniach, rodem z amerykańskich seriali, wchodzi do tytułowego sklepu i od razu wpada w sam środek alkoholowej imprezy otoczony przez nagich, muskularnych mężczyzn. Iori nie słynie ze silnej woli i prędko łapie rytm gołych popijaw, co widzi jego kuzynka, Chisa Kotegawa, nabierając do niego obrzydzenia. Na pierwszym kacu nasz główny bohater poznaje piękne współlokatorki, jak i również swojego rywala, Kouheia, z którym musi nieustannie rywalizować o tytuł samca alfa, stwarzając przy tym nieudolne sytuacje i ośmieszając siebie nawzajem.

Nie bez powodu bohaterowie mieszkają właśnie w sklepie ze sprzętem do nurkowania, bo jak się okazuje, są miłośnikami tegoż hobby. Namawiają Ioriego, żeby spróbował zanurzyć się w głębiach wód, lecz on z lękiem nabytym sprzed lat notorycznie odmawia. Przyjaciele akceptują jego zdanie, fundując porcję innych różnorakich atrakcji morza. Oto tak zaczyna się komediowa wakacyjna przygoda, pełna nurkowania w głębiach oceanu, jak i nurkowania w napojach wyskokowych z domieszką absurdów!

Grand Blue

POSTACIE
Iori Kitahara — czarno włosy świeżo upieczony student. Jest bardzo przyparty do swoich racji, lecz łatwo można go od nich oderwać za pomocą kobiecych wdzięków lub kapki gorzały.

Chisa Kotegawa — brązowo włosa, piękna kuzynka Ioriego. Nienawidzi być podrywana przez mężczyzn tak bardzo, że posunęła się nawet do zadeklarowania Ioriego jako swojego chłopaka, aby uniknąć podrywów. Chisa kocha nurkowanie najbardziej ze wszystkich i darzy to hobby szczególnymi uczuciami.

Nanaka Kotegawa — starsza kuzynka Ioriego i starsza siostra Chisy. Iori gdy przybył do Grand Blue nie rozpoznał jej, ponieważ stała się bardzo piękna i dojrzała. Jednak później okazuje się, że Nanaka ma fetysz siostry, wącha ubrania Chisy i kolekcjonuje jej półnagie fotki na swoim telefonie.

Kouhei Imamura — wysoki blondyn, największy rywal głównego bohatera, choć w wielu sytuacjach okazują się być identyczni!

Aina Yoshiwara — niebiesko włosa nieśmiała uczennica uniwerku dla dziewcząt „Oumi”. Zapisuje się do klubu nurkowego po poznaniu Ioriego i Kouheia, którzy wydali jej się bardzo sympatycznymi kolegami. Wkrótce też zaprzyjaźnia się z Chisą, która zaczyna obrzydzać obraz jej kolegów.

Azusa Hamaoka — fioletowo włosa alkoholiczka, kusząca Kitaharę do dwuznacznych rzeczy. W przeciwieństwie do reszty dziewczyn, uwielbia ona rozbierane popijawy.

Shinji oraz Ryuujirou — dwaj muskularni koledzy ze studiów. Liderzy wszystkich nagich popijaw! To oni zapewniają widzom niezapomniane chwile podczas seansu.

Grand Blue

OPRAWA AUDIOWIZUALNA
Tropikalnie niebieska woda, słoneczny blask piasku i żywo-zielona flora — oprawa wizualna niczym grafika z biura podróży. Otoczenie oraz postacie są prześliczne i bardzo kontrastują z mimiką twarzy bohaterów, którzy krzywią się, wyrabiając chaotyczne sceny. No właśnie! Dzięki temu kontrastowi Grand Blue jest idealną mieszanką pięknych wakacyjnych teł ze scenami zeszłorocznego sylwestra.

Efekty dźwiękowe, jak to w każdej komedii, odgrywają wielką rolę, podkreślając początek wstawki, jej koniec albo po prostu mają za zadanie zaskoczyć oglądającego. Utwór w czołówce animacji jest świetnie dobrany do całokształtu serii, w dodatku jest bardzo przyjemny do ogólnego posłuchania w słoneczne dni.

Grand Blue

WERSJA POLSKA I NAPISY
Zazwyczaj tego typu akapitu nie uświadczycie w naszych recenzjach, lecz znaczącą rolę w tej komedii odegrały właśnie polskie napisy autorstwa FilipAkaMojżesz. Były pełne wstawek, potocznego języka i wulgaryzmów; choć wstawek ogólnie nie pochwalam, tak tutaj były świetnie wpasowane w charaktery bohaterów oraz w studencki slang. Obejrzałem serię z innymi napisami i odczułem brak tej duszy, która występowała w napisach FilipAkaMojżesza (choć jego napisom brakowało korekty). Oczywiście nie jest to żaden sponsoring, a tylko znaczące polecenie!

Grand Blue

PODSUMOWANIE
Grand Blue jest idealnym tytułem do odmóżdżenia się po upalnym letnim dniu, ale i nie tylko, albowiem pomimo tych wszystkich głupawych żartów z rozbieraniem i spożywaniem alkoholu, otrzymujemy romantyczne momenty, w których muzyka cichnie, a rytm ciszy i spokoju koi nasze serca. W serii nie zabrakło sporej dawki wiedzy o samym nurkowaniu. Mogliśmy dowiedzieć się o sprzęcie, zachowaniu pod wodą czy najczęstszych błędach – przerabiając to anime w formę poradnika.

Ta seria jest połączeniem praktycznej wiedzy, nieśmiałych romansów, kontrowersyjnych scen, wspaniałych widoków i dawki mocnego humoru, stając się przy tym jedną z najlepszych anime komedii, jakie kiedykolwiek oglądałem. Jeśli szukasz lekkiej 12-odcinkowej komedii, Grand Blue jest tytułem dla ciebie!

GrendVerd

Recenzent absurdalnych tytułów.

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments